Mapka festiwalu:

Brzeg jest niewielkim i urokliwym miastem na południu Polski. Zabytkowe kamienice wypełnione historią stanowią idealne tło dla festiwalu tanga. Zdajemy sobie jednak sprawę, że dotarcie do nas może dla niektórych stanowić wyzwanie. Z tego powodu wychodzimy na przeciw wszelkim obawom proponując kilka rozwiązań aby wasza podróż była łatwa, szybka i przyjemna… a przy okazji na każdą kieszeń. Dla gości festiwalowych przybywających z całego kraju proponujemy skorzystanie z przewozów kolejowych oraz autobusowych.

Flixbus (Polski Bus) – połączenia polskie i zagraniczne Dobrym rozwiązaniem może być również skorzystanie z usług Polskiego Busa (Flixbus), który nie dojeżdża bezpośrednio do Brzegu, zatrzymuje się jednak we Wrocławiu lub Opolu, skąd łatwo jest dostać się do nas.

BlaBlaCar – Istnieje także możliwość wyszukania osób podróżujących do tego samego miasta lub okolic na portalu oraz podzielenie się kosztem przejazdu.

Aerobus – Z największych polskich lotnisk istnieje opcja podróży bezpośrednio do Brzegu dzięki usługom przewoźnika aerobus. Wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej. Cena przewozu jest zależna od ilości chętnych.

Wrocław- Brzeg
Jeżeli staracie się dostać do Brzegu z Portu Lotniczego we Wrocławiu wystarczy wsiąść w autobus odjeżdżający spod lotniska bezpośrednio na dworzec kolejowy Wrocław Główny (ok.30-40 min podróży), a stamtąd dojechać pociągiem do Brzegu (ok. 30 min podróży). Pociągi do Brzegu kursują mniej więcej co pół godziny, a w razie oczekiwania na odjazd w budynku dworca można znaleźć odpowiednie udogodnienia.

Informacje odnośnie autobusów z lotniska znajdziecie tutaj.
Informacje odnośnie rozkładu jazdy pociągów oraz zakupu biletów znajdziecie tutaj.
Z lotniska do dworca możecie również dostać się taksówką, a szczegółowe informacje dotyczące przewoźników są dostępne tutaj.

Istnieje również możliwość skorzystania z wypożyczalni samochodów w celu bezpośredniego dostania się z Wrocławia do Brzegu i z powrotem – link

Warszawa- Brzeg
Jeżeli podróżujesz do nas z lotniska w Warszawie (Lotnisko Chopina) nie musisz się martwić o dostanie na dworzec, z którego złapiesz pociąg do Brzegu, ponieważ wiele środków komunikacji miejskiej łączy lotnisko z centrum stolicy.
Informacje:
Komunikacja miejska – link
Pociąg – link
Z lotniska do dworca można się również dostać taksówką, koszt takiego przejazdu to około 40 złotych – link
Rozkład jazdy pociągów. Z Warszawy do Brzegu kursuje pociąg Express Intercity Premium (Pendolino). Podróż nim trwa zaledwie 3 godziny. Ważne aby nabyć bilet przed wejściem na pokład pociągu. Najlepiej zakupić je z jak największym wyprzedzeniem, ponieważ wiąże się to z niższą ceną. Bilety na przejazd można zakupić tutaj.

Kraków- Brzeg
Istnieje kilka sposobów na dotarcie z krakowskiego lotniska im. Jana Pawła II do dworca PKP skąd kursują bezpośrednie połączenia do Brzegu. Wszelkie informacje odnośnie rozkładu jazdy oraz cennika poniżej.
Autobus- komunikacja miejska – link
Pociąg – link
Taxi – link
Z lotniska można również wypożyczyć samochód i dojechać bezpośrednio do Brzegu – link
Z dworca głównego w Krakowie kursuje kilka połączeń do Brzegu, podróż trwa około 3 godziny.
Rozkład jazdy.

Katowice- Brzeg
Z portu lotniczego Katowice- Pyrzowice kursuje linia miejskiej komunikacji autobusowej. Rozkład jazdy oraz informacje dotyczące ceny można znaleźć tutaj.
Taxi – link
Można również wypożyczyć samochód – link
Z dworca głównego w Katowicach można złapać bezpośrednie połączenie kolejowe do Brzegu.
Rozkład jazdy.

Życzymy wam miłej i bezpiecznej podróży. Widzimy się w Brzegu!